Registreeru messile Eesti Ehitab pilt

Registreeru messile Eesti Ehitab

Kätte on jõudud aeg valmistuda järgmiseks ehitushooajaks ning registreerida ettevõte Eesti Näituste messikeskuses toimuvale rahvusvahelisele ehitusmessile Eesti ehitab 2019, mis toimub 3.–6. aprillini 2019.

Messi projektijuhi Epp Sultsmanni sõnul on huvi registreerimise vastu olnud väga suur, pindasid on broneeritud alates eelmise messi lõppemisest...

LOE EDASI
Tallinn maksab restaureerijaile mullusest enam toetust pilt

Tallinn maksab restaureerijaile mullusest enam toetust

Tallinn maksab 2019. aastal restaureerimistoetust kogusummas 225 000 eurot, mis on 25000 euro võrra enam kui mullu.

„Restaureerimistoetuse taotlus tuleb esitada hiljemalt 29. märtsiks 2019,“ ütles abilinnapea Andrei Novikov. „Toetuse maksimaalseks suuruseks ühe projekti kohta on 20 000 eurot.“

LOE EDASI
Ehitusmaterjali tööstuse hea poolaasta pilt

Ehitusmaterjali tööstuse hea poolaasta

Teise kvartali ehitusmaterjalitööstuse müügitulemused on tänavu paremad I kvartali omadest. Ehitusmahtude hüppelisest kasvust jääb ehitusmaterjalitööstus veel maha, kuid II kvartali ligikaudu 12% müügikasv aitab kogu I poolaasta tulemuse paremasse valgusesse – see jääb veidi alla 10%.

Müüginumbrid nii kodu- kui välisturgudel on kasvanud, kuid koduturu müük siiski enam – II kvartalis küünib see 15%-ni. Kuna II kvartalis on ehituslubade hulk jäänud eelmise aastaga võrreldes tagasihoidlikumaks, siis võiks see olla ka põhjuseks, miks üldehitusmaterjalide müük ehituskasvuga võrreldes tagasihoidlikum on.

LOE EDASI
Edukad materjalitootjad tõstavad efektiivsust pilt

Edukad materjalitootjad tõstavad efektiivsust

Kuigi ehitusmaterjalide tootjatele on viimased aastad olnud positiivsed kasvuaastad japrobleeme nähakse ootuspäraselt eelkõige tööjõupuuduses, tekitab jätkuv investeerimissoov, suurenevad sisendkulud ning väga visalt kerkiv toodete lõpphind küsimuse: mille arvelt on plaanis rentaablust säilitada?

LOE EDASI
Tulekul veebiseminar uuendustest ehitisregistris pilt

Tulekul veebiseminar uuendustest ehitisregistris

Ehitisregistri suuremad arendused on pärast ehitusloa taotluse ja muude menetluste elektrooniliseks viimist 2016. aastal varjusurma jäänud. Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium on registri arendamise aktiivselt käsile võtnud. Veebiseminaril tutvustab uuendusi ehitisregistritalituse juht Taavi Jakobson.

Ehitisregistri pidamise eesmärgiks on ehitatavate ja kasutatavate ehitiste kohta teabe koondamine, hoidmine ja avalikustamine. Ehituslubade taotlemisest ja kokkupuutest ehitisregistriga võivad muljeid vahetada paljud valdkonnaga kokku puutunud inimesed.

LOE EDASI
Digilahendustest ehituses pilt

Digilahendustest ehituses

Ehituses räägitakse palju optimeerimisest ja kasumlikkusest. Eksperdid usuvad, et seisakud ja tõrked ehitusobjektil viivad ligi 70% tulemuslikkusest. Seetõttu on otsima hakatud lahendusi, mis annaksid olenemata ehitatavast objektist võimaluse olla ökonoomsem, tuvastada projektis võimalikke kõrvalekaldeid ning korraldada sujuvamalt kogu logistikaahelat.

LOE EDASI
Ehitustöölistel jääb digiteadmisi vajaka pilt

Ehitustöölistel jääb digiteadmisi vajaka

Inglismaal Murphy Surveys Ltd-s BIM-tehnikuna töötav Kenet Kroon uuris Middlesexi ülikoolis valminud magistritöös ehitustööliste digitaalehituse kompetentsi. Uurimistööst selgus, et praegu ei ole ehitustöölistel digitaalehituse vahendite ja lahenduste rakendamiseks piisavalt teadmisi ega ka oskusi, kuid digitaalehituse väljaõppel oleks nende igapäevatööle laiapõhjaline mõju.

Töö eesmärk oli uurida ehitustööliste kompetentsi digitaalehituse vallas. Lisaks uuriti, millised oskused ja teadmised oleksid vajalikud digitaalehituse vahendite edukaks rakendamiseks ehitustööliste igapäevatöös. Uurimistöös analüüsiti olemasolevat kirjandust, korraldati veebipõhine küsitlus, millele vastas 98 ehitusvaldkonnas tegevat inimest (sh 64% ehitusjuhid, 25% projekteerijad, 11% ).

LOE EDASI
Lakorda Holding uuendas oma kodulehekülge 2019 aasta standarditele vastavaks pilt

Lakorda Holding uuendas oma kodulehekülge 2019 aasta standarditele vastavaks

Lakorda Holding OÜ pakub kvaliteetseid ehitus- ja peatöövõtuteenuseid. Lakorda Holding OÜ uuendas oma kodulehekülge 2019 aasta alguses laiendades oma kliendibaasi internetiturunduse läbi ja pakub ajaveebis artikleid ehitusest, peatöövõtust, hoonete ehitamisest ja fassaadide soojustusest.

lisaks sellele leiate Lakorda Holding OÜ Ehitusettevõttest palju huvitavaid artikleid ehituse teemadel, mille läbi saate ülevaate ehitusteenustest, arendada oma valdkonnas partnerlust ja suunata oma tegevus Lakorda Holding OÜ 2019 aasta veebileheküljel Hoonete ehituse, Peatöövõtu, Fassaadide soojustamise ja paljude muude ehitustööde pakkumisele, mis on allhanke korras teile vajalikud. Lakorda Holding teenib ka passiivset tulu ja on ehituses suurem liider Eesti ehitusfirmade hulgas.

LOE EDASI