Ehitusettevõluse TOP: Peatöövõtt – Ehituse Peatöövõtt- ja Projekteerimine

Peatöövõtt – Ehituse Peatöövõtt – Peatöövõtt ja Projekteerimine

Peatöövõtt – Ehituse Peatöövõtt – Peatöövõtt ja Projekteerimine

Peatöövõtus on ettevõtte edu taga pidev töö partnerite ja meeskonnaga ning õigel ajal tehtud investeerimisotsused.

Ehituse peatöövõtu korras oleme renoveerinud ja ehitanud mitmeid tootmishooneid ning eramuid. Vajadusel kasutame professionaalseid ja usaldusväärseid koostööpartnereid erinevates tööprotsessides.Teostame ehituse peatöövõttu ja projektijuhtimist.

Ehituse peatöövõtu korras oleme renoveerinud ja ehitanud mitmeid tootmishooneid ning eramuid, samuti restaureerinud muinsuskaitse all olevaid hooneid. Vajadusel kasutame professionaalseid ja usaldusväärseid koostööpartnereid erinevates tööprotsessides. Kui otsite sobivat partnerit, kes teeks Teie ettevõttele, eramule, ühiskondlikule hoonele, äripinnale, kaubandushoonele, korterelamule, toomis- ja lahoonetele peatöövõttu, valige partneriks ja teenuse pakkujaks Lakorda Holding OÜ

Meie peamised tegevusvaldkonnad ehituses:

• eramud ja ühiskondlikud hooned – peatöövõtu alusel;
• äripinnad ja kaubandushooned – peatöövõtu alusel;
• korterelamud – peatöövõtu alusel;
• tootmis- ja laohooned – peatöövõtu alusel.

Pakume ehitusliku peatöövõtu korras uute ja vanade majade renoveerimist. Ehitistest enamiku on võimalik rajada projekteerimise-ehitamise meetodil – see tähendab, et kogu projekteerimise ja ehitamise protsessi ning tulemuse eest vastutame meie.

Meie peamised ehitusvaldkonnad on elamud ja ühiskondlikud hooned, bürood ja kaubandushooned, tööstushooned, insenertehnilised ehitised, vesiehitus ja põllumajandusehitus.

Ehitusettevõtete TOP: pideva kasvu olukorras pole võitjaid

Kuigi võib tunduda, et mida rohkem tööd turul, seda parem, tervitavad peatöövõtjad turul aset leidvat
rahunemist, sest mahtude pideva kasvu olukorras pole nende sõnul võitjaid – nõudlus viib hinnad küll üles ning raha liigub rohkem, aga kasuminumbrid kahvatuvad.

Suurte mahtudega kasv pole hea – see teeb turu hüplikuks ja nõudluse tööjõu järele suureks. Mis annab alust hinnakasvule. Peamiseks teenuseks on ehitusprotsesside juhtimine peatöövõtu ja projektijuhtimise meetodil. Arendusprojektide puhul ollakse töövõtja rollis ning ise arendusriske ei võeta. Eesti ehitusfirmade ja tööliste osakaal Rootsi turul võrreldes eelmise aasta sama ajaga kasvanud. Välismaalaste abist saab rääkida eeskätt hooneteehituses, sest infrastruktuuritöid teostavad kohalikud firmad. Üha enam Eesti firmasid Soome kohalikku tööjõudu, mitte eestlasi. Lisaks registreeritakse oma firmad Soomes nullist, mitte ei laieneta Eestis tegevate ettevõtete arvel.

Eesti ehitajad vahetavad Soome Rootsi vastu

Rootsi ehitusturul on Eesti firmade osakaal aastaga kasvanud, Soomes on see pigem langemas. Prisked palgad meelitavad osa ehitajaid ka tagasi koju. Eesti ehitusfirmade ja tööliste osakaal Rootsi turul võrreldes eelmise aasta sama ajaga kasvanud. Samas võib kiire kasumilootus ilma korraliku eeltööta ja turgu tundmata lõppeda valusa nüpeldamisega. Peamised väljakutsed on ärikultuuri erinevusest tulenevad omapärad. Need väljenduvad nii töö tehnilistes kui ka korralduslikes küsimustes. Eesti keskmine brutopalk ehitusektoris oli 2018 aastal 1146 eurot.

Ehitajate palgad Soomes sõltuvad objektitüübist, piirkonnast, töötajate staažist. Kõige tasuvam on reeglina elamuehitus, kus kohaliku soomlase keskmine kuupalk on 3500 eurot. Tipprühm, keda otsitakse, on projekteerijad ja ehitusinsenerid. Võõrtöötajate tasu kohta täpsed andmed puuduvad ehitustööliste palkadena Rootsis.

Ehitusartiklid